vzpomínky na dětství.

16. dubna 2014 v 22:46 | chloé |  deník
první. Když jsem byla malá, chodili jsme k jedněm známým na návštěvu, vždy na Mikuláše. S jejich syny jsme vždy zalezli do pokoje a hráli na počítači. Byla jsem z toho hodně nadšená, vzhledem k tomu, že doma nic takového nebylo možné. Jejich malé sestry jsme si zrovna moc nevšímali, což nám dospělí asi trochu vyčítali. Ale co měl člověk dělat?

druhá. S bratranci jsme si vždy hráli na restauraci. Jeden z nich měl číšnickou peněženku a falešné bankovky na hraní. A udělali mi papírovou kuchyň. Teda, z krabic, pochopitelně.

třetí. S babičkou jsme zase létaly do zahraničí. Většinou k moři. Já se v letadle starala o obsluhu, vlastně jsem si hrála na letušku, ale protože jsem neměla vůbec ponětí, jak to chodí, jelikož jsem v té době ani jednou neletěla, tak jsem si představovala, že uvnitř letadla je velká resturce, kde jsem babičku obsluhovala. Na místě jsme si pak vytáhly lehátka nebo jsme jen seděly na pohovce a chodily se koupat. A ani jsme na to nepotřebovaly celou místnost.

čtvrtá. Měla jsem období, kdy jsem chtěla být basketballistkou. Donutila jsem tátu, aby mi stál jako koš. Poté, co jsem mu rozbila míčem pusu, ovšem z nepochopitelného důvodu odmítal hrát dál.

pátá. Dobré věci na babičce byly: chleba s medem, domácí marmeláda, polévky, koření, hřiště. Špatné: spaní po obědě.

šestá. S dědečkem jsme si vždy zpívali, když loupal brambory. Seděla jsem vedle něj nebo jemu na klíně a on mě učil všelijaké takové ty táborové písničky. A pak mě posílal se vzkazy babičce a tátovi a mamce. Měl moc rád, jak zpívám a taky mi vždy kupoval zmrzlinu nebo něco dobrého.

sedmá. Jedna z mála chvil, kdy jsme spolu s tátou trávili čas, bylo, když jsem si chtěla něco vyrobit. To se mnou vždy šel do maringotky a pomohl my řezat, šroubovat a tak. To ho naučil dědeček a jeho to bavilo.

osmá. Svá první tempa jsem dělala v bazénu na zahradě. A ještě jsem za to dostala od dědy zaplaceno.

devátá. Hrávala jsem si s kluky od sousedů. Hodně mě štvali, protože mi vždycky zabrali bazének a tak. Ale zase jsem směla s nimi do sadů a k nim domů a tak. Myslím, že jsem byla i na traktoru, jednou. Ale je to už dávno. A také měli skvělou houpačku. Měla jsem je ráda, ale nevím, kde teď jsou.

desátá. Jezdívali jsme na návštěvu k lidem do sousední vesnice. Měli dvě holky, obě byly starší než já. Vždy si se mnou hrály, obvykle nějakou stolní hru. Nebo jsme se dívaly na televizi, měli doma strašně moc filmů. Já měla nejraději Popelku, kde byl nějaký černoch nebo černoška, už nevím. Ale ta pohádka se mi moc líbila, i když jsem tam viděla hodně filmů. A taky tam měli velký mrazící box plný zmrzlin a já si při odchodu skoro vždy směla vzít.
 


Komentáře

1 Cazz Cazz | Web | 17. dubna 2014 v 13:14 | Reagovat

Ježiš to je krásný :) jenom jsem si tohle přečetla a vybavilo se mi plno vzpomínek na mé dětství (některé jsou docela podobné, třeba hraní na letušku, já měla svoji kadeřnickou obdobu).Tohle mě z nějakého důvodu fakt dojalo

2 C. C. | Web | 18. dubna 2014 v 12:26 | Reagovat

Nádherný článok! :) Tiež som sa hrávala s jedným susedom keď som bola malá. Boli sme veľmi dobrý kamaráti, vyklopkávali sme si cez steny a celé dni sme trávili spolu, no keď sme začali chodiť do školy sa odsťahovali, a tak som ho už potom nikdy nevidela :/

3 Olja:) Olja:) | Web | 18. dubna 2014 v 15:00 | Reagovat

To je hezký si takhle zavzpomínat na dětství :) mě vždycky děda učil vyřezávat různé věci ze dřeva,protože to byl jeho koníček. Nebo jsem chtěla být učitelkou a babičku s dědou jsem vždycky donutila mi dělat žáky :DD nebo jsem si udělala hotel na stromě :'D no to byli časy :) škoda že dnešní děti už nic takovýho neznají. Sedí jenom u compu nebo tabletu jako můj bratr :X

4 Radfordová Radfordová | Web | 18. dubna 2014 v 15:05 | Reagovat

Nemůžu uvěřit, kolik vzpomínek to ve mně vyvolalo :) třeba když mě děda učil jezdit na kole :D musel mi zezadu přivázat takovej dlouhej provázek a běhat za mnou, jinak jsem naprosto panikařila :D fuuu, někdy skoro zapomínám, jak úžasnýho mám dědečka :)

5 ellie. ellie. | Web | 20. dubna 2014 v 18:24 | Reagovat

já jsem JEDNOU byla s bývalým, kamarádkou a jejím přítelem na grilovačce.. "něco jako dvojitý rande", bylo to takový děsně.. trapný.. já jsem byla ještě docela děcko, bývalýmu (nevím, jestli se tomu dát říkat "bývalý přítel", protože to bylo spíš takový velký kamarádství, než vztah:D) bylo myslím šestnáct.. tak jsme se nějak opatrně otlapkávali a on mě krmil jahodama.. jo a MAXIMÁLNĚ jsme leželi na dece vedle sebe.. jenže nee, tito miláčci z mýho článku, ti to trošku rozjeli:D ten kluk, z té dvojice, co si to.. užívala mírně víc (bože:D), toho znám už poměrně dlouho, a kdysi se mi dokonce i líbil:D teď se mi tomu vůbec nechce věřit:DD

ale dobrý je, že nikdo z nich neví, že tento jejich malý trapas znám, já ráda tajemství:3 :D a ráda strkám nos do věcí, po kterých mi nic není:33 :D

jee, to já jsem se taky vždycky kamarádila víc s kluky než s holkami.. i když bratrance jsem nikdy neměla a ani nikdy mít nebudu.. akorát sestřenici, o nějaký dva roky mladší, s kterou jsem vždycky bývala nejlepší kamarádka, ale teď už s ní dost ztrácím kontakt.. a to mě mrzí:/
a bože chleba s medem:33

perfektní nápad na článek:3 taky nějaký takový podobný asi v budoucnu udělám:))

6 Elle Elle | Web | 20. dubna 2014 v 19:31 | Reagovat

Také zbožňuješ vzpomínky na dětství? :3 Teda jako já jsem pořád dítě.. ale takový ty strašně matný vzpomínky když jsem byla v předškolnim věku naprosto miluju! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
poslouchám, sleduji...
♫ obecně ~ tom odell, lorde, birdy, 30 seconds to mars, imagine dragons, ed sheeran, lindsey stirling,peter hollens, hands like houses(díky, Radfordová)
~ čtu:
~ youtube: Troye Sivan
~ sleduji: anime: Třeba No Game No Life
oblíbenci